• Gelincik Mah. Fatih Cad. No: 145 - Sinop

Çankırı Yapraklı Boşanma Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Çankırı Yapraklı boşanma avukatı, aile mahkemesinde görülen, aile mahkemesi olmayan illerimizde ise aile mahkemesi sıfatıyla asliye hukuk mahkemelerinde görülen davaların boşanma davalarının takibiyle ilgilenir. Çankırı Yapraklı en iyi boşanma avukatı diye bir şey olmamakla birlikte Çankırı Yapraklı boşanma avukatı aşağıda listelenen davalara bakar.

Boşanma davaları, evlilik birliğinin sona erdirilmesi için açılan hukuki süreçlerdir. Bu süreçte Çankırı Yapraklı boşanma avukatı , tarafların haklarını korumak ve adil bir sonuç elde etmek için önemli bir rol oynar. Bu makalede, boşanma davaları hakkında genel bilgiler, davaların türleri ve boşanma süreci hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bunlar;

Anlaşmalı Boşanma
Çekişmeli Boşanma
Şiddetli Geçimsizlik (Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle boşanma)
Terke Dayalı Boşanma
Zina
Hayata Kast, Pek Kötü veya Onur Kırıcı Davranış
Suç İşleme ve Haysiyetsiz Hayat Sürme
Akıl Hastalığı
Fiili Ayrılık
Nafaka İndirilmesi
Nafaka Arttırılması
Nafaka Kaldırılması
Maddi ve Manevi Tazminat (TMK 174.maddesi)
Velayetin Değiştirilmesi
Velayet Talebi
Velayet Kaldırılması
Mal Rejiminin Tasfiyesi
Mal Paylaşımı
Mal Ayrılığı
Evliliğin İptali
İddet (Bekleme) Süresi ve Kaldırılması davalarıdır.

Çankırı Yapraklı Boşanma Avukatı Ücreti Ne kadardır?

Her yıl barolar birliğinin belirlediği bir tarife vardır ve bu tarifeden düşük bir miktar belirlenemez. Ancak davanın zorluğu, tarafların iradeleri, boşanma davası ile birlikte istenen talepler bu miktarı değiştirebilir. 2023 yılında yayınlanan tarifeye göre asgari bu dava için 9.200 TL’dir.

Çankırı Yapraklı Boşanma Avukatı

Büromuz Sinop merkezli olup Türkiyenin her ilinde boşanma davası ve diğer dava türleri alanında hizmeti vermekteyiz.

Çankırı Yapraklı Boşanma Avukatı Davamı Hangi Sürede Sonuçlandırır?

Davanızın ne kadar süreçte sonuçlanacağı ile ilgili bir kesinlik olmamakla beraber tarafımızca yürütülen davaların en hızlı yolla sonuçlandırılması için gereken özveriyle çalışmaktayız.

Çankırı Yapraklı Adli Yardım Yoluyla Boşanma Nedir?

Davayı açarken masrafları karşılayamayacak durumda olan vatandaşlarımızın faydalandığı ve boşanma davası açarken dava masrafını ödemediği bir müessesedir. Herkes adli yardım yolundan faydalanamayacağı gibi faydalanmak için de belli şartların bulunması gereklidir. Bu şartları Çankırı Yapraklı boşanma avukatını arayarak öğrenebilirsiniz.

Çankırı Yapraklı Boşanma Avukatı

Çankırı Yapraklı boşanma avukatı denilince ilk akla gelen hukuk bürolarından olan büromuz Sinopta avukatlık faaliyeti göstermekte olup Türkiyenin bir çok ilinde ve ilçesinde boşanma davalarının takibini yürütmektedir. Büromuz Aile Hukuku alanındaki bir çok davada hizmet sunmaktadır.

Çankırı Yapraklı Boşanma Davası İçin Avukat Tutmanız Şart Mı?

Boşanma davası için avukat tutulması zorunlu değildir. Ancak boşanma davaları özel ilgi, bilgi ve tecrübe gerektiren davalardır. Dilekçenin eksik veya yanlış yazılması, delillerin eksik sunulması, davanın yanlış mahkemede açılması veya davanın takip edilmemesi sebebiyle hak kayıplarını önlemek adına Çankırı Yapraklı boşanma avukatından destek alınması daha sağlıklı olacaktır.

Soru ve Sorunlarınız İçin
Bizimle İletişime Geçin